Z powodu spędzania coraz większej ilości czasu w pozycji siedzącej zarówno młodzi jak i starsi są narażani na choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa, zapalenia stawów kręgosłupa, stenozę lędźwiową, rwę kulszową czy dyskopatię.

Każda z powyższych chorób może mieć bardzo złe skutki dla naszego zdrowia. Ważne jest więc aby minimalizować objawy i robić wszystko co w naszej mocy aby siedzieć jak najbardziej poprawnie nie tylko przy biurku. Wiemy, że alternatyw jest wiele takie jak np. praca na stojąco. Jednak nie każdy posiada regulowane biurko w pracy czy domu. Dużo łatwiejszą i tańszą jest wymiana krzesła na np. takie jakie posiadamy w ofercie, które znacznie odciąża postawę kręgosłupa przenosząc ciężar na nogi.

Głównymi objawami chorób kręgosłupa są bóle konkretnych jego partii. Przy zwyrodnieniu kręgosłupa spowodowane jest to brakiem wystarczającej ilości mazi stawowej – przez brak wystarczającej ilości ruchu. W chorobie zwanej dyskopatią, której skutkiem jest zwyrodnienie krążków międzykręgowych powód jest bardzo podobny. W przypadku osteoporozy, której powodem jest naturalne starzenie się organizmu. Jednak jednym z powodów, które ją przyspieszają jest ponownie brak ruchu.

Powodem większości chorób wyżej wymienionych jest właśnie niewystarczającą ilość ruchu i niepoprawna postawa siedzenia. Jeżeli chodzi o pierwszą to sytuacja jest jasna. Druga jest nieco bardziej skomplikowana niż nam się wydaje.

Od lat przyzwyczailiśmy się do siedzenia na “klasycznych” krzesłach z oparciem. My natomiast przychodzimy z innowacyjnym krzesłem, bardzo odmiennym od tradycyjnych. Z naszych badań wynika, że siedzenie właśnie w zaproponowany przez nas sposób znacząco odciąża nasz kręgosłup co znacząco oddziałuje na nasze zdrowie. Krzesło idealne jest do warunków zarówno biurowych jak i domowych. Szczególnie w obecnych czasach gdzie mamy tendencje do coraz mniejszej aktywności fizycznej dorosłych jak i dzieci.

Głównym zaleceniem jest trywialne od lat utrwalane “ruch to zdrowie”. Rzeczywiście ma to odzwierciedlenie dla naszych organizmów. Często związane z wieloletnimi przyzwyczajeniami, które mogą prowadzić do poważnych chorób postawy i nie tylko. Oprócz tego zapraszamy do naszego sklepu gdzie można zakupić specjalnie dostosowane krzesła ergonomiczne!

Add to cart